Realitná kancelária Žilinatel. 0911 701 201 Realitná kancelária Považská Bystricatel. 0911 411 701
Vaše údaje zadané do kontaktného formulára sú spracúvané našou spoločnosťou na účely zaradenia do databazy pre zasielanie informačných newslettrov.
Moje obľúbené nehnuteľnosti žiadne nehnuteľností

Ako a prečo si vybrať pri kúpe realitnú kanceláriu

Určite každý z nás už v živote riešil, či už priamo alebo nepriamo kúpu alebo predaj nehnuteľnosti. Otázkou zostáva, či to zvládnem sám, alebo sa obrátim na realitnú kanceláriu. Koľko ľudí, toľko chutí, ale.. Tých ale je veľa. V každom prípade nehnuteľnosti sa nekupujú každý deň ako mlieko, alebo chleb. Ide o vážne rohhodnutie jednotlivca, prípadne celej rodiny a častokrát aj s využitím celoživotných úspor. A už len z tohoto dôvodu je dôležité zabezpečiť, aby kupovaná nehnuteľnosť priniesla radosť a nie starosti, aby celý obchodný prípad prebehol ľahko, bezproblémovo a odovzdanie vlastnej nehnuteľnosti bolo taktiež tak ako bolo dohodnuté medzi predávajúcim a kupujúcim.

Na realitné kancelárie sú rôzne názory, avšak sú aj rôzne realitné kancelárie. Niektoré fungujú z prenajatej garsónky, iné majú svoje sídlo vo svojich kanceláriách. Niektoré existujú spôsom realitná kancelária – jeden sprostedkovateľ, iné realitná kancelária – tím ľudí, odborníkov počnúc zodpovedným vedúcim, realitnými maklérmi, právnikom, daňovým poradcom, asistentkou kancelárie atď.

Je na každom z nás ako si kto vyberie služby tej ktorej realitnej kancelárie a kto sa na kúpu nehnuteľnosti podujme samostatne. Treba brať do úvahy, že ako každý podnikateľský subjekt, aj realitná kancelária má svoje náklady, ktorých vykrytie je započítané v provízii kancelárie. Provízia by mala byť primeraná a mali by v nej byť obsiahnuté ponúkané a dohodnuté služby pre klientov.

Vami vybraná realitná kancelária by mala byť spoľahlivá a dôveryhodná, pôsobiaca na trhu s nehnuteľnosťami aspoň tri roky a mala by minimálne vo svojej réžii zabezpečovať pre svojich klientov – kupujúcich:

- širokú ponuku nehnuteľností,

- odbornú starostlivosť pri výbere nehnuteľností,

- ohliadky vybraných nehnuteľností s odborným výkladom,

- odporučenie vhodnej nehnuteľnosti vzhľadom na potreby klienta a možnosti financovania,

- riešenie spôsobu financovania a spolupráca pri riešení úveru,

- kompletný právny a administravtívny servis /vyhotovenie zmluvy o budúcej zmluve, kúpnej zmluvy, návrhu na vklad…/,

- poplatky – kolky za návrh na vklad do katastra nehnuteľností,

- možnost uloženia finančných prostriedkov v depozite kancelárie,

- vyhotovenie preberacieho protokolu pri preberaní nehnuteľnosti,

- právne a daňové poradensto ohľadne nehnuteľností.

Je samozrejmosťou, že každej realitnej kancelárii záleží na úspešnom a časovo najvýhodnejšom vyriešení kúpno – prodajného vzťahu a je zodpovedná, a aj právne, za dodržanie dohodnutých podmienok s klientami.