Realitná kancelária Žilinatel. 0911 701 201 Realitná kancelária Považská Bystricatel. 0911 411 701
Vaše údaje zadané do kontaktného formulára sú spracúvané našou spoločnosťou na účely zaradenia do databazy pre zasielanie informačných newslettrov.
Moje obľúbené nehnuteľnosti žiadne nehnuteľností

Technický popis

 

TECHNICKÝ POPIS BC            CENY BYTY CENTRUM          KONTAKT BC        Foto-GALERIA BC

 

Objekt sa nachádza v katastrálnom území Žilina na parcele č. 1807, vedenej ako zastavaná plocha. Je realizovaný v koncovej radovej zástavbe ul. V. Tvrdého. Objekt hraničí z východnej strany susedným trojpodlažným objektom a z južnej strany je aj hlavný vstup do objektu.

Zo západnej strany je voľná nezastavaná plocha, ktorá v súčasnosti slúži ako parkovisko. Zo severu je z polovice dĺžky hranice pozemku postavený dvojpodlažný objekt.

Základné údaje o stavbe:

Objekt má dva trakty, uličný a dvorný. Uličný trakt, okrem podbránia je podpivničený. Pôvodne mal štyri nadzemné podlažia a neobývané podkrovie. Jednalo sa o bytový dom, v ktorom bolo pôvodne 12 bytov. Vo dvore je 6 parkovacích miest a v pokračovaní dvorného traktu sú štyri boxy garáží.

Realizovaný stav:

Objekt prešiel komplexnou opravou a prestavbou v rokoch 2012 až 2013. Prístup do objektu je z ulice a vnútorného átria. Objekt bol v rámci renovácie nadstavený o jedno podlažie. V objekte je vybudovaných 16 bytových jednotiek. Pre zvýšenie komfortu bol dobudovaný výťah.  V dome sa nachádzajú 4 garzónky, 4 nadštandardné štvorizbové byty, 8 dvojizbových bytov. V každom podlaží sa nachádzajú 4 byty. Objekt je zastrešený novou sedlovou strechou. Smerom do Ulice Vojtecha Tvrdého sú v posledných dvoch podlažiach umiestnené francúzske okná a fasáda domu je spestrená manzardovým predsadením strechy v poslednom podlaží.

Vo dvore je prístup bytov zabezpečený cez skutkové pavlače. Vonkajšie riešenie objektu vhodne zapadlo do mestskej architektúry okolia objektu. Moderné riešenie objektu zachováva pôvodné pavlačové riešenie bytového domu, čím bolo dosiahnuté zaujímavé prepojenie modernej architektúry s prvkami architektúry tridsiatich rokov minulého storočia.

Ponúkané byty (16) a kancelárske priestory (2) sa nachádzajú v širšom centre mesta (Hlinkovo námestie) s dobrým dopravným napojením. Autobusové nástupište a železničná stanica sa nachádzajú v tesnej blízkosti objektu. Zároveň je objekt okolitou zástavbou chránený od hluku dopravy.

Navrhované vnútorné riešenie bytových priestorov spĺňa dnešné požiadavky na moderné bývanie.